Prosinec v družině 2. B a 4. C

Jana Pekařová | 21.12.2022 | 2. B, 4. C, Školní družina

Začal nám měsíc prosinec a s ním i plno nových věcí. Přišla za námi velice vzácná návštěva – a to konkrétně Andělka (anděl, který má na starost dvě malé děti – Dorotku a Vincenta, kteří se rozhodli jít hledat spadlou hvězdu, aby měli pro maminku a tatínka vánoční dárek). Andělka je jejich andílek strážný a přišla požádat děti z 2. B a 4. C o pomoc. Formou andělských dopisů nám Andělka každý den píše, jak se Dorotka a Vincent mají, jaké dobrodružství je na jejich dlouhé cestě potkává. V každém dopise nám Andělka nechá andělské poselství, či úkol, které pak děti společně luští a pomáhají tak ztraceným dětem na jejich cestě – pro dobrou náladu děti z 2. B nakreslily Vincentovi a Dorotce obrázky, napsaly krásné vzkazy, společně jsme zapálili svíčku, abychom dětem poslali světlo na cestu, či zazpívali písničku pro radost. Poslední dopis připadne na 24. 12., kdy nám snad Andělka napíše, jak to s Dorotkou a Vincentem dopadlo – zda našli spadlou hvězdu, zda dorazili domů za maminkou a tatínkem a byli tak se svými nejbližšími na Štědrý den.

A jelikož se Štědrý den opravdu blíží, tak i děti ve družině měly možnost poprosit a napsat Ježíškovi o nějaký ten dárek do družiny. Myslím si, že děti byly opravdu skromné – kluci se ve skupince dohodli, že by uvítali autíčka či autodráhu, holky by zase rády pod stromečkem našly plyšáky a různé postavičky. No a žáci ze 4. C poprosili Ježíška o různé věci na vyrábění a fixy. Snad přání k Ježíškovi doputovalo v pořádku a děti si 22. 12. ve družině rozbalí dárky, které si přály.